Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Veřejná anketa

 

Veřejná ankety se zúčastnilo 2501 občanů

logo
Občané České Lípy rozhodli o investičních prioritách města, které budou zařazeny do rozpočtového výhledu. První veřejné ankety se zúčastnilo 2501 respondentů, což představuje 31 % osob, které přišly ke krajským volbám.
 

 
 

Na jednotlivých sběrných místech se účast v anketě pohybovala mezi deseti až šedesáti procenty těch, kteří se účastnili krajských voleb. Jde o reprezentativní vzorek, nevídaný při podobných anketách, které pořádají města či městské části.

Rozdíly mezi jednotlivými sociologickými skupinami nejsou velké, proto lze tvrdit, že anketa je reprezentativní. Ankety se zúčastnilo 56 % žen a 44 % mužů, většina z nich byla středoškolského vzdělání (63 %). Z hlediska věku jsme rozlišili 6 kategorií, přičemž věkový profil účastníků byl posunut směrem k vyššímu věku. Většina respondentů, celkem 55 %, označila za své bydliště sídliště, 29 % vybralo možnost okrajová část města a 16 % centrum.

Anketa jednoznačně ukázala, že projekty, které navrhlo vedení města, mají pro občany důležitost. Osm projektů z devíti totiž získalo nadpoloviční podporu respondentů. Jedině záměr umístění úřadoven městského úřadu do jednoho objektu nadpoloviční podporu těsněnezískal. Největší podporu občanů dostal projekt postupného zlepšování stavu sídlišť a rozšiřování počtu parkovacích míst na sídlištích, druhé místo obsadil záměr řešení nevyhovujícího stavu Jiráskova divadla a na pomyslné bronzové příčce se objevilo rozšiřování sítě cyklostezek.

Pořadí dalších investičních projektů vypadá takto:

- rekonstrukce Kulturního domu Crystal,

- majetkový vstup města do Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a.s.,

- vybudování venkovního bazénu,

- řešení nedostatku parkovacích míst v centru města výstavbou parkovacího domu,

- zajištění nových lokalit pro výstavbu rodinných domů.

Vzhledem k rozsahu ankety i poměrně vysokému počtu respondentů se vedení města rozhodlo oslovit odborníky z oblasti sociologie a požádat je o odborné posouzení výsledků ankety tak, aby nedošlo k nepřesnostem a chybám při interpretaci výsledků a hodnocení jejich reprezentativnosti.

 

 
Vložil: Bc. Petra Dolečková
Vytvořeno / změněno: 27.10.2016 / 27.10.2016

Počet návštěv: 139
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém