Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Veřejná anketa

 

Veřejná anketa

logo
Vážení občané, právě pro vás připravuje město Česká Lípa první veřejnou anketu. Zajímá nás váš názor a vaše priority v rozvoji města. Předmětem ankety je proto 9 projektů, které jsme vyhodnotili jako velmi důležité: divadlo, kulturní dům, venkovní bazén, parkoviště, úřadovny, cyklostezky. Jsou mezi nimi všechny, které i vy často zmiňujete a připomínáte, že je čas s nimi konečně nějakým směrem pohnout.
 

 
 

Do anketního lístku jsme zařadili devět nejdůležitějších, ať už pro kulturní život ve městě, tak parkování, zdravotní péči, sport, rekreaci i veřejnou správu. Všechny slouží vám, veřejnosti, a za veřejné peníze se budou stavět. Každý z nich je samostatným a velkým investičním projektem, každý z nich vám něco přinese (lepší nebo novou službu, rozvoj, možnosti), ale také vezme (zvlášť po dobu výstavby).


Musíme je ale udělat – a jestli všechny, nebo jen některé, a kdy, o tom teď můžete rozhodnout právě vy, když naši anketu přijmete jako výraz nového způsobu, jakým město Česká Lípa řídíme: podle vašich potřeb, zodpovědně, s viditelnými výsledky. Proto je pro nás každý vyplněný anketní lístek důležitý. Stejně důležitý bude projevený názor i pro vás, českolipské obyvatele, kteří nám 7. a 8. října sdělí své priority.

  

Co teď: Připravili jsme vám souhrn informací, které byste měli ke každému záměru znát. Máte je v brožuře, kterou dostanete v následujících dnech do svých  domovních schránek a postupně je budeme uveřejňovat i na webových stránkách města. Pročtěte si je, případně požádejte o podrobnosti, a pak vyplňte prosím náš anketní lístek. Najdete ho v brožuře, také v Městských novinách, na Městském informačním centru, v podatelně městského úřadu a na webových stránkách města. Anketa je anonymní, chceme vědět pouze několik málo demografických údajů, které mohou pomoci při vyhodnocování.

 

Co potom: První veřejnou anketu jsme spojili s volbami do krajských zastupitelstev, takže volební i anketní lístek odevzdáte při jedné cestě. Všechny organizační podrobnosti k anketě včetně všech míst, kde můžete anketní lístek odevzdat, najdete v brožuře a postupně na webových stránkách města.

 

Co bude s výsledky: Vaše odpovědi zpracujeme a výsledky budou vodítkem pro okamžité zahájení těch investičních akcí, které budou mít nejvyšší míru vašeho zájmu. Odezva bude též závazná pro přípravu strategického plánu, na kterém nyní pracujeme. Ten je základním rámcem pro čerpání evropských peněz, které nám v České Lípě v minulosti chyběly. Nechceme promrhat možná poslední příležitost je získat, ale chceme je směřovat tam, kde je oceníte.

 

Přijďte nám tedy poradit a určit směr veřejným financím. Řekněte nám, které investiční cíle jsou pro vás nejdůležitější. Využijte možnost ovlivnit rozvoj města přímo a teď. 

 

V minulosti se totiž už vyhodilo hodně peněz – stavělo se divadlo a nikdy se nepostavilo, rekonstruovalo se koupaliště v Dubici a stále se není kde koupat. Pomníčků a nedotažených projektů máme v České Lípě hodně, za několik desítek milionů korun. Teď už je ale čas kopnout do země a anketa ukáže, čím začít. Jsme vaši zastupitelé, dali jste nám důvěru a my vám ji vracíme tím, že budeme řešit vaše potřeby.

 


Romana Žatecká, starostka města

Alena Šafránková, místostarostka

Juraj Raninec, místostarosta

 

 
 

Odkazy

 
Vložil: Bc. Petra Dolečková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2016 / 22.9.2016

Počet návštěv: 450
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém