Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Aktuality

 

Týden s „pamlskovou“ vyhláškou na českolipských ZŠ

Bez sladkého, slaného a tučného jídla se musí podle „pamlskové“ vyhlášky obejít od 2. ledna i českolipští školáci. Omezený je také výběr nápojů. Rodiče byli o změnách informováni na třídních schůzkách.
foto
 

 
 

Vyhláška zakazující distribuci a podporu nezdravých potravin ve školách platí od září 2016. Školy měly do konce roku čas se jí přizpůsobit. Školní bufet z devíti českolipských škol v současnosti je jen ve dvou. „Sortiment bufetu jsme již s výrazným předstihem upravili tak, aby vyhovoval nové legislativě. Bufet nabízí také připravené svačiny vlastní výroby – př. celozrnné pečivo se sýrem, zeleninou, pomazánkami. Z povolených „pamlsků“ se tu objeví cereální sušenky a sušené ovoce,“ říká Mgr. Minařík, ředitel ZŠ Partyzánská. „Na ZŠ Slovanka existuje školní bufet už 15 let. Jeho sortiment se nyní ale velmi zredukoval. Rozšířila se ale nabídka ovoce, müsli a raw tyčinek. Od prosince jsme ve školní jídelně nově zavedli salátový a ovocný bar,“ vysvětluje ředitel školy Mgr. Špetlík. Dodává, že škola provozuje automat na jídlo s obloženými houskami a bagetami, které podle nových zásad připravuje školní jídelna a opatřuje je štítkem s podrobnými informacemi (např. složení, podmínky skladování, doba spotřeby).

Různé automaty na pití mají na pěti školách. Nabízejí pitnou filtrovanou kohoutkovou vodu, nápoje slazené stévií, vody bez příchuti nebo lehce ochucené minerální vody. Některé školy využívají projekt „Mléko do škol“.

 

"Pamlsková" vyhláška MŠMT - ZDE

 

Týden s „pamlskovou“ vyhláškou na českolipských ZŠ, 6. 1. 2017

Vložil: PaedDr. Monika Bayerová
Vytvořeno / změněno: 6.1.2017 / 6.1.2017

Počet návštěv: 435
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém