Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Veřejná anketa

 

První z projektů zařazených do veřejné ankety

kd
Kulturní dům Crystal a nutnost jeho rekonstrukce

Budova kulturního domu Crystal byla v České Lípě postavena v 80. letech minulého století a sloužila širokému kulturnímu dění ve městě. Po téměř třiceti letech fungování budova potřebuje zásadní rekonstrukci.
 

 
 
Objekt už není v dobrém technickém stavu a ani jeho využití neodpovídá dnešním požadavkům kulturních produkcí ani potřebám veřejnosti.

Ve spolupráci s autorem návrhu původní stavby prof. ing. arch. akad. arch. Jiřím Suchomelem, který je nositelem autorských práv ke stavbě a s jehož jménem je objekt kulturního domu především po stránce jeho architektonického vzhledu spojován, proto město aktuálně zvažuje celkovou revitalizaci objektu. Nejen jeho nezbytnou modernizaci, ale také jeho zásadní oživení a navrácení funkce místa, kde se veřejnost může setkávat při nejrůznějších kulturních a společenských příležitostech v průběhu celého dne i celého roku. Ve spolupráci s autorem vznikla studie velké rekonstrukce objektu, která v Crystalu zachovává společenský sál (navrhuje ho ale rekonstruovat pro více možností využití díky různým modifikacím hlediště – tj. pro koncerty vážné hudby, ale i koncerty hudby rockové, taneční produkce, plesy, ale i pro komorní kulturní akce apod.), moderní kino i restauraci.

Možnosti kulturního vyžití pro občany města ale studie významně rozšiřuje o propojení s areálem kláštera a klášterní zahradou a rovněž předpokládané využívání malého amfiteátru, který je umístěn právě na okraji klášterní zahrady. Další novinkou, kterou studie navrhuje, je umístění knihovny do kulturního domu, což představuje jeho oživení i v průběhu dne. Tedy otevření tohoto prostoru pro celodenní setkávání lidí různého věku v prostorách městské knihovny, která v rekonstruovaném Crystalu může lépe než nyní poskytovat širokou škálu svých služeb v moderním prostředí s bezbariérovým přístupem a odpovídajícím zázemím.

 

Odkazy

 
Vložil: Bc. Petra Dolečková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2016 / 22.9.2016

Počet návštěv: 334
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém