Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě

 

Nastartujeme rozvoj města

Schváleným rozpočtem na rok 2017 včetně rozpočtového výhledu do následujících let 2018 až 2022 zahajuje Česká Lípa nový rok. Nový rozpočet je ambiciózní, investičně silně progresivní, ale zároveň je sestavený konzervativním přístupem, protože město nezadlužuje.
foto
 

 
 

„Rozpočet roku 2017 má jasný cíl – znovu nastartovat rozvoj města a dát jeho občanům to, co jim ve městě dlouhodobě chybí, ať už to jsou parkoviště, bazén nebo chodníky, sociální služby, příležitost sportovat nebo si užívat kulturní zážitky,“ říká starostka města Romana Žatecká. Po mnoha letech skromných investic má nový rozpočet velkou ambici – financovat především stavby a akce pro občany města. Nový rozpočet a rozpočtový výhled totiž odráží i závěry první veřejné ankety. Od rozpočtů let předchozích se liší objemem a strukturou zařazených investičních akcí. Zatímco v předchozích letech byl rozpočet schvalován s investicemi kolem 100 mil. Kč,  pro rok 2017 město počítá, že prostaví částku téměř 268 mil. Kč.

Veřejné peníze se nebudou projídat, ale maximálně investovat do toho, co bude sloužit různým skupinám občanů České Lípy. Očekávané příjmy města jsou v rozpočtu vyčísleny na 617 milionu korun a plánované výdaje na 751 milionů s tím, že rozdíl ve výši 134 milionů město pokryje z vlastních finančních zdrojů. Především z peněz, které si na velké investiční projekty našetřilo v Investičním fondu.

Rozpočet města na rok 2017 – ZDE 
Vložil: PaedDr. Monika Bayerová
Vytvořeno / změněno: 2.1.2017 / 2.1.2017

Počet návštěv: 326
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém