Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Aktuality

 

Na pracovní návštěvě německého partnerského města

Návrhy nových česko-německých projektů diskutovali představitelé České Lípy a partnerského města Mittweida na pracovní návštěvě v Německu 6. – 7. ledna 2017.
foto
 

 
 

Vedení České Lípy přijalo pozvání na novoroční setkání primátora Ralfa Schreibera s občany města, sociálními partnery, firmami a různými organizacemi. Německý primátor shrnul nejvýznamnější akce města loňského roku a nastínil nejdůležitější úkoly samosprávy pro rok 2017. V Mittweidě např. s vysokou spolkovou dotací vybudovali nové laserové centrum na zdejší technické vysoké škole, začali s úpravou radnice, pět let rekonstruovali městský stadion, rozšířili síť vysokorychlostního internetu nebo zvýšili frekvenci vlakových spojů do Chemnitz, atd. Ve svém vystoupení se primátor zamýšlel i nad závažnými tématy současného Německa, jako je migrace a s ní spojenými otázkami ekonomickými, právními a kulturními.

„Potěšilo nás, že primátor Schreiber ve svém projevu výslovně ocenil spolupráci s městem Česká Lípa v roce 2016. Velký ohlas mezi obyvateli Mittweidy podle něho mělo česko-německé setkání sportovců a poté i seniorů v rámci projektu euroregionu Nisa. Nyní připravujeme obdobné setkání za účasti našich občanů v Německu. V roce 2017 se opět budeme ucházet o podporu projektů z fondů Evropské unie a euroregionu Nisa. Zástupce Mittweidy jsme např. pozvali na červnové českolipské Městské slavnosti, na nichž chceme uvítat i občany z polského partnerského města Bolesławiec, a prohloubit tak kontakty v Trojzemí,“ říká starostka města Romana Žatecká.

 

Na pracovní návštěvě německého partnerského města, 6. - 7. 1. 2017

Vložil: PaedDr. Monika Bayerová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2017 / 11.1.2017

Počet návštěv: 172
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém