Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Aktuality

 

Městská policie se zaměřila na používání pyrotechniky

Dvě motorizované a dvě pěší hlídky městské policie se v pátek 30. prosince věnovaly problematice nelegálního používání pyrotechniky na území města Česká Lípa. Problém vybuchujících petard je v těchto dnech pro strážníky městské policie prioritou.
FOTO
 

 
 

Den před silvestrovskými oslavami se rány ozývaly ve všech částech města. Jedna z pěších hlídek byla po celý den na sídlišti Sever, kde se situace jeví jako nejhorší. Lidé si stěžují na to, že se kvůli rámusu nevyspí po nočních službách, problémy se spánkem mají i malé děti a rány lekají i domácí zvířata během venčení.

Přistihnout původce rámusu přímo při činu je obtížné. Někteří hází petardy z balkónu nebo z okna, jiní zpoza plotu. I když je hlídka nablízku, tvrdí, že oni nejsou původci obtěžujících ran. V případě, že mají u sebe pyrotechniku, strážníkům tvrdí, že ji nepoužívají.

Česká Lípa vydala jako jedno z mála měst České republiky vyhlášku, která vymezuje používání pyrotechniky pouze na dobu od 31. prosince od 14. hodiny do třetí hodiny ranní Nového roku. Cílem vyhlášky je zamezit obtěžování lidí hlukem.

Na Městskou policii Česká Lípa se lidé obracejí v týdnech před koncem roku právě s upozorněními na pachatele těchto přestupků. Nejvíce oznámení je přijímáno právě na konci roku. Hlídky strážníků MP se pohybují po sídlištích, působí tak spíše preventivně. Přestože se strážníkům podařilo udělit i několik pokut, vzhledem k masivnímu rozšíření používání pyrotechniky je to stále jen kapka v moři.

Mnoho dělobuchů a petard je hlavně mezi dětmi, které je ale legálně nemohou zakoupit. Městská policie proto upozorňuje mimo jiné i rodiče, aby si dobře hlídaly pyrotechniku, kterou mají nakoupenou na oslavy příchodu nového roku, aby se nedostala do rukou jejich potomků.

Výsledek přijetí vyhlášky bude možné vyhodnotit začátkem roku 2017. Vyhlášku číslo 1/2016 přijali zastupitelé teprve letos, takže běží první období, kdy je v platnosti.

 

 

 
Vložil: PaedDr. Monika Bayerová
Vytvořeno / změněno: 31.12.2016 / 31.12.2016

Počet návštěv: 266
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém