Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě > Veřejná anketa

 

Druhý z projektů zařazených do veřejné ankety

divadlo
Jiráskovo divadlo a jeho dlouhodobě nevyhovující stav

O nevyhovujícím stavu budovy divadla v České Lípě se mluví už více než 10 let, realizovala se některá řešení, ale žádné nebylo dosud dotaženo do konce.
 

 
 
Proto má Česká Lípa budovu divadla už několik let v technicky zcela nevyhovujícím stavu, nehledě ke skutečnosti, že Jiráskovo divadlo - jakkoli je spojeno s divadelnictvím už od roku 1945 – je pro divadelnictví jen dlouhodobě upraveno, neboť původně jde o tělocvičnu.

Řešení může mít více variant. Před několika lety byla navržena rekonstrukce stávající budovy v prostoru mezi ulicemi Panskou a Jiráskovou ulicí. Později se začala realizovat ambiciózní a nákladná výstavba nového divadla v proluce u Jeřábkova náměstí, po selhání projektu se město vrátilo znovu k myšlence rekonstrukce Jiráskova divadla, tentokrát s důstojným vstupem z Panské ulicea pěším propojením Panské a Jiráskovy ulice právě prostorem kolem divadla.

Konečné řešení divadla je ale stále aktuální otázkou. Může mít i jiné varianty, proto chceme vybrat takové, které co nejlépe splňuje jak představy veřejnosti, tak samozřejmě i moderní požadavky na současnou divadelní produkci. Proto je dnes na místě zamyslet se také nad samotným umístěním českolipského divadla - může zůstat na místě, kde je nyní, ale můžeme uvažovat i o výstavbě zcela nové divadelní budovy v centru města na některé z dosud nevyužitých ploch, které by mohly být pro takový objekt vhodné.

 

Odkazy

 
Vložil: Bc. Petra Dolečková
Vytvořeno / změněno: 22.9.2016 / 22.9.2016

Počet návštěv: 339
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém