Česká Lípa - Oficiální web


Vyhledávání


International


 

 

Cesta: Titulní stránka > Co se děje ve městě

 

Aktuality

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 151 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 7  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceVložil
17.1.2017Kontrola zimní údržby města pokračuje
Během včerejšího kontrolního dne bylo společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o. vedením města jasně řečeno, jak si představuje kvalitu úklidu komunikací, chodníků, míst jejich křížení a parkovišť. Společnost rámcovou smlouvu plní, zákonný úklid je naplněn, ale město chce rozhodně více. Do úklidu se zapojili i pracovníci veřejně prospěšných prací.
PaedDr. Monika Bayerová
16.1.2017Zimní údržba města
Nespokojenost s aktuálním stavem zimní údržby chodníků a komunikací vedlo vedení města k nařízení kontrolního dne. Na konkrétních místech ve městě si se smluvní firmou vyjasnilo, jak mají být uklizené komunikace, ale především chodníky. Úklid zajišťuje firma AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., která má s městem od ledna 2014 uzavřenou rámcovou smlouvu.
PaedDr. Monika Bayerová
13.1.2017Nové vybavení pro městskou policii
Nové bezpečnostní prvky mají ve své výbavě strážníci Městské policie v České Lípě. Jde např. o nové přilby, neprůstřelné vesty nebo balistický štít. Důvody nákupu byly jednoznačné – dobře vybavit strážníky, aby mohli účinně zasahovat ve prospěch občanů a zároveň při službě být chráněni. Zastupitelstvo města pro MP schválilo v rozpočtu na letošní rok 25,6 mil. Kč, což je o 8% více než loni.
PaedDr. Monika Bayerová
13.1.2017Miliony na výstavbu domovních čistíren odpadních vod
Sedmnáct milionů vyhradilo město Česká Lípa na výstavbu domovních čistíren odpadních vod
v oblastech, kde není možnost připojení ke stokové síti. Program je určen pro místní části Okřešice, Vlčí Důl, Vítkov, Heřmaničky, Písečná a část lokality Kopeček. Občanům, kteří požádali do června 2016, město přidělilo 328tisícovou dotaci. Další zájemci z uvedených lokalit mohou žádosti podávat do konce června 2017.
PaedDr. Monika Bayerová
12.1.2017Obecní byty v České Lípě
Téměř 450 bytů pronajímá město Česká Lípa na sídlišti Lada, v ul. Dubická, Mánesova, Pražská, Komenského, ČSA a ve středu města. Pronájem bytu probíhá formou výběrové řízení nebo u bytů s předplaceným šestiměsíčním nájmem výběrem z doručených nabídek na základě evidované žádosti.
PaedDr. Monika Bayerová
11.1.2017Na pracovní návštěvě německého partnerského města
Návrhy nových česko-německých projektů diskutovali představitelé České Lípy a partnerského města Mittweida na pracovní návštěvě v Německu 6. – 7. ledna 2017.
PaedDr. Monika Bayerová
10.1.2017XIX. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA - 27. ledna 2017
ROK ČESKÉ LÍPY zahájíme XIX. REPREZENTAČNÍM PLESEM MĚSTA v KD Crystal 27. ledna ve 20 hod. Nenechte si ujít zajímavé hosty večera, skvělou moderátorskou dvojici ani několik hudebních skupin.
VSTUPENKY jsou v PRODEJI v MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU, nám. T. G. Masaryka.
Výtěžek z plesu bude stejně jako loni věnován na dobročinné účely.
PaedDr. Monika Bayerová
9.1.2017Příprava strategického plánu rozvoje města pokračuje
Nástroj pro koncepčního řízení města a častá podmínka při žádání o evropské dotace – to je strategický plán rozvoje města. Proto mu Česká Lípa ve spolupráci s firmou GaREP věnuje prvořadou pozornost.
PaedDr. Monika Bayerová
9.1.2017Investice si můžeme dovolit
Novými investicemi se v roce 2017 Česká Lípa nezadluží. Investice městu dovoluje dobrý vývoj ekonomiky, přísnější pravidla při zpracování návrhu rozpočtu, která vedení města přijalo už v roce 2015, a našetřené peníze v investičním fondu.
PaedDr. Monika Bayerová
6.1.2017ZIMNÍ ÚDRŽBA: Ptáte se nás - my odpovídáme
Desítky dotazů a připomínek týdně chodí od vás - občanů České Lípy - prostřednictvím webové aplikace ProblemReport, e-mailu Závady či e-mailu Město. My odpovídáme, řešíme, snažíme se o nápravu.
PaedDr. Monika Bayerová
6.1.2017Kam s ním?
Novoroční „Kam s vánočním stromečkem?“ vyřešíte v pondělí 9. ledna nebo v pondělí 23. ledna. Stromky prosím dejte ráno ke kontejnerům nebo k popelnici. Speciální svoz vánočních stromků bude pro občany České Lípy provádět smluvní firma Marius Pedersen.
PaedDr. Monika Bayerová
6.1.2017Týden s „pamlskovou“ vyhláškou na českolipských ZŠ
Bez sladkého, slaného a tučného jídla se musí podle „pamlskové“ vyhlášky obejít od 2. ledna i českolipští školáci. Omezený je také výběr nápojů. Rodiče byli o změnách informováni na třídních schůzkách.
PaedDr. Monika Bayerová
6.1.2017Tři králové koledují
Již posedmnácté probíhá i v České Lípě největší celorepubliková dobrovolnická akce s názvem Tříkrálová sbírka. Tři králové přišli také na českolipskou radnici, kde je přivítalo vedení města.
PaedDr. Monika Bayerová
5.1.2017Lenička je prvním letošním miminkem České Lípy
Tři dny si na svého prvního letošního občánka narozeného v českolipské porodnici muselo počkat město Česká Lípa. Lenička Třešňáková přišla na svět v úterý 3. ledna, vážila 3,1 kg a měřila 49 cm.
PaedDr. Monika Bayerová
4.1.2017Na Tři krále raději nečekáme...
Nepřízeň počasí urychluje odklizení vánočního stromu na nám. T. G. Masaryka. Kvůli bezpečnosti Městská policie prostor kolem stromu ohraničila páskou. Strážníci MěP na místě hlídkují. Ještě dnes večer bude strom odstrojen a odklizen.
PaedDr. Monika Bayerová
4.1.2017Rok 2017 – velká výměna řidičských průkazů
Tisíce řidičských průkazů vydaných v roce 2007 s platností na 10 let budou měnit i řidiči na Českolipsku. Výměnu lze provést 3 měsíce před skončením platnosti řidičského průkazu a je bezplatná.
PaedDr. Monika Bayerová
4.1.2017Fond rady podporuje občanský život ve městě
Šest desítek žadatelů o finanční podporu, které nemohly být uspokojeny z běžných dotačních programů roku 2016, získaly pomoc z fondu Rady města Česká Lípa.
PaedDr. Monika Bayerová
2.1.2017Nastartujeme rozvoj města
Schváleným rozpočtem na rok 2017 včetně rozpočtového výhledu do následujících let 2018 až 2022 zahajuje Česká Lípa nový rok. Nový rozpočet je ambiciózní, investičně silně progresivní, ale zároveň je sestavený konzervativním přístupem, protože město nezadlužuje.
PaedDr. Monika Bayerová
2.1.2017XIX. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA - 27. ledna 2017
ROK ČESKÉ LÍPY zahájíme XIX. REPREZENTAČNÍM PLESEM MĚSTA v KD Crystal 27. ledna ve 20 hod. Nenechte si ujít zajímavé hosty večera, skvělou moderátorskou dvojici ani několik hudebních skupin.
VSTUPENKY jsou již v PRODEJI v MĚSTSKÉM INFORMAČNÍM STŘEDISKU, nám. T. G. Masaryka.
PaedDr. Monika Bayerová
31.12.2016Městská policie se zaměřila na používání pyrotechniky
Dvě motorizované a dvě pěší hlídky městské policie se v pátek 30. prosince věnovaly problematice nelegálního používání pyrotechniky na území města Česká Lípa. Problém vybuchujících petard je v těchto dnech pro strážníky městské policie prioritou.
PaedDr. Monika Bayerová
30.12.2016Petardy a dělobuchy děsí lidi i zvířata
"Nechte si ty dělobuchy na silvestra!" Takové vzkazy čteme na sociálních sítích už alespoň dva týdny. V České Lípě má takový požadavek i zákonnou oporu. Podle vyhlášky číslo 1/2016 je v zastavěném území města zakázáno používání pyrotechniky s výjimkou Silvestra od 14. hodiny do třetí hodiny Nového roku. Tedy pouhý půlden.
PaedDr. Monika Bayerová
22.12.2016Vánoce, Vánoce přicházejí
Nadělit špetku radosti a zpříjemnit dobu adventu těm, kteří nemohou trávit vánoční svátky doma. S tímto záměrem se dnes dopoledne vypravili představitelé města Česká Lípa - starostka Romana Žatecká a místostarostové Alena Šafránková a Juraj Raninec - mezi seniory do Domova na Ladech a za dětmi do azylového domu českolipské farní charity v Dobranově.
Mgr. Eva Markgrafová
19.12.2016Porucha světelné signalizace v centru města
Upozorňujeme řidiče i občany města, že dnes 19. prosince došlo na křižovatce Děčínská - Hrnčířská k vážné poruše silniční světlené signalizace. Ta je v současné době nefunkční a bude pravděpodobně ještě i během zítřejšího dne. Na odstranění závady se pracuje. Žádáme občany i řidiče o maximální opatrnost při průjezdu a přechodu této křižovatky.
Mgr. Eva Markgrafová
19.12.2016Poděkování starostky 2016
Pěti lidem poděkovala v pátek 16. prosince starostka města Romana Žatecká za práci ve prospěch města Česká Lípa a jednu ženu ocenila za osobní statečnost, kterou projevila jako svědkyně tresného činu.
Mgr. Eva Markgrafová
16.12.2016Vylepšení dopravní obslužnosti
Městskou hromadnou dopravu považuje město Česká Lípa za významnou veřejnou službu, a proto vyšlo vstříc požadavkům občanů z oblasti Svárova, Holého vrchu i Dubice. Rada města rozhodla o zavedení zcela nové linky 217, prodloužení trasy autobusové linky 201 a úpravě linky 203.
Mgr. Eva Markgrafová

Zobrazeno je 25 z celkem 151 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5 6 7  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > CO SE DĚJE VE MĚSTĚ > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 20268

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém